הלוואות כנגד קרן פנסיה

הלוואות כנגד קרנות פנסיה

במידה ואתם בעלי קרן פנסיה, אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת הלוואה על חשבון קרן הפנסיה בתנאים נוחים יותר מהלוואה דומה מהבנק או גוף חוץ בנקאי. הלוואה כנגד קרן פנסיה הינה גם הלוואה שעדיפה על משיכת כספי הפנסיה שלכם ולכן אם יש לכם את קרן פנסיה פעילה- בדקו בנוגע לאפשרות הזו.

הלוואות כנגד קרנות פנסיה- מה זה אומר?

הלוואות כנגד קרנות פנסיה הן סוג של הלוואות שניתן לקחת במידה ולעובד יש קרן פנסיה פעילה. מדובר בהלוואה הניתנת מהגוף בו מתנהלת קרן הפנסיה של העובד וכנגד החשבון אליו הוא מפקיד את כספי החיסכון הפנסיוני שלו.

ההבדל היחיד בין הלוואות כנגד קרנות פנסיה לבין סוגי הלוואות אחרות הוא הגוף ממנו נלקחת ההלוואה- במקרה הזה ההלוואה תילקח על ידי החברה שמנהלת את חיסכון הפנסיה לעומת לקיחת הלוואה מבנק, חברת ביטוח או חברת אשראי. זוהי הלוואה מסחרית רגילה כמו שכולם מכירים כאשר לוקחים דרך הבנק, חברת האשראי או חברת מימון מסוימת. פשוט, ההלוואה ניתנת על ידי החברה שמנהלת את הפנסיה של העמית / החוסך.

קרן הפנסיה של העובד הינה חיסכון פנסיוני שמשולב עם ביטוח פנסיוני אליה מופקדים כספים על ידי העובד והמעסיק בכל חודש. את התשלום שיצטבר יוכל העובד לקבל כאשר יפרוש לפנסיה. בזמן שהכסף נמצא בקופת החיסכון החברה שמנהלת את החיסכון משקיעה אותו במוצרים פיננסיים שונים ומרוויחה על הפעולות ריביות. חברה שכזו שמאפשרת לקיחת הלוואות לעובדים יכולה לדרוש ריבית ם על ההלוואה ולהרוויח גם מפעולה זו.

עובד שיש לו קרן פנסיה יכול להגיש בקשה להלוואה מהחברה שמנהלת את החיסכון הפנסיוני שלו לכל מטרה וייתכן שהתנאים של ההלוואה יהיו טובים יותר מהלוואות אחרות הקיימות בשוק.

חשוב לדעת! 

 • סכום ההלוואה שניתן לקחת כנגד קרן הפנסיה מחושב מתוך הסכום שנמצא בסכום החיסכון. העבד יכול לקחת הלוואה עד לגובה של 30% מסכום הכספים שבקרן הפנסיה- לא כולל כספי פיצויי פיטורים.

 • ברוב ההלוואות הריבית תהיה בגובה של עד 3.5% פלוס ריבית פריים. לרוב אלו תנאים יותר טובים מהלוואות אחרות.

 • את ההלוואה ניתן לקחת לתקופה של עד שבע שנים.

 • החברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני יכולה לגבות עמלות כמו עמלת פירעון מוקדם.

 • בכדי לקבל את ההלוואה כנגד קרן הפנסיה העובד צריך למלא טופס של החברה המנהלת את קרן הפנסיה שמיועד לקבת ההלוואה. בטופס יופיעו הפרטים הבאים- הסכום המבוקש, התקופה לפירעון ההלוואה ועוד נתונים נוספים שהחברה תדרוש.

מכיוון שכמעט לכל העובדים היום, שכירים או עצמאים יש קרן פנסיה רצוי לבדוק את האפשרות של הלוואה כנגד חשבון הפנסיה במידה ויש צורך בהלוואה.

מה אנו מציעים?

סיוע, ליווי וייעוץ בנושאים:

 1. הלוואה כנגד הקופה בתנאי ריבית משתלמים.
 2. משיכת כספי פיצויים מעבודות קודמות.
 3. בדיקת תיק ביטוחי בכל חברות הביטוח.
 4. הסרת עיקולים וטיפול בהוצל"פ באמצעות עו"ד.
 5. הצגת תכנית כלכלית להתנהלות נכונה וביצוע חסכון לעתיד.
 6. פתיחות קופות גמל להשקעה ופתרון פנסיה בתנאים שלך. 
 7. ייעוץ משכנתאות. 
 8. החזרי מס.

מובהר כי האמור באתר אינו מהווה שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

במידה ויש ברשותכם קרן פנסיה, אתם יכולים להגיש בקשה לקבלת הלוואה על חשבון קרן הפנסיה בתנאים מעולים.
סכום ההלוואה שניתן לקבל כנגד קרן הפנסיה הוא עד 30% מגובה התגמולים.
ניתן לקחת את ההלוואה לתקופה של עד שבע שנים.

מאמרים נוספים

מטבעות קבוצת פתרון

החזרי מס

.

מטבע עציץ קבוצת פתרון

הלוואות כנגד נכסים

.

תיק קבוצת פתרון

ייעוץ משכנתאות

.

יד כסף קבוצת פתרון

הלוואות כנגד קרנות פנסיה

.

בדיקת זכאות להלוואה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

ספר קבוצת פתרון
דילוג לתוכן