הלוואות כנגד קרנות פנסיה

משיכת כספי פנסיה ללא התפטרות – חשוב לדעת

איתור כספים שהופרשו מעבודות קודמות

הלוואות כנגד קרנות הפנסיה

הפתרון למשיכת כספים ודאגה לעתיד

כיום ניתן לקבל הלוואות כנגד כספים שחסכת בקרנות הפנסיה בתנאים הטובים ביותר בשוק, ההלוואה ניתנת כנגד הכספים בקרן כלומר ההפקדות בקרן וצבירת התשואות ממשיכות כרגיל.

אם אתם צריכים הלוואה, כדאי שתחשבו פעמיים לפני שאתם פונים לבנק שלכם או לאחת מחברות האשראי. רבים בציבור אינם יודעים זאת, אבל ההלוואות עם התנאים הטובים ביותר מגיעות לכם בעקבות החסכון הפנסיוני שלכם .

 חוסכים ועמיתים בקרנות פנסיה, קופות גמל וביטוחי מנהלים זכאים ליהנות מהלוואות בתנאים נוחים במיוחד שניתנות להם כנגד כספי החיסכון שצברו ומשמשים בטוחה להחזרי ההלוואות.

בשל הביקוש הגובר ודרישות חדשות מצד שוק ההון וחברות הביטוח החלה לאחרונה עלייה בריביות בחלק מההלוואותלחוסכים , אך ברוב המקרים הריבית והתנאים בהלוואה כזו עדיין יהיו נוחים וטובים יותר מאלה שמציעים הבנקים.

בלקיחת הלוואה מכספי הפנסיה , כמו גם מקרן השתלמות, מרוויחים החוסכים משני כיוונים: קבלת הלוואה בריבית אטרקטיבית פלוס הנאה מהיכולת להמשיך להחזיק בחיסכון הכולל הטבות מס ייחודיות, שמעניקה המדינה לחוסכים בקרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות.

במקום למשוך את כספי החיסכון שנצברו בקופות הגמל ובקרנות פנסיה, כפי שעושים חוסכים רבים — לעתים תוך תשלום מס גבוה ומיותר של עשרות אחוזים על כסף שאינו נזיל — לקיחת הלוואה כנגד כספי החיסכון יכולה לפתור את הצורך בכסף זמין, מבלי למשוך את כספי החיסכון עצמם.

סכום ההלוואה האפשרי לעמית עומד ביחס להיקף הצבירה שלו בחיסכון, וביחס לשאלה אם הוא נזיל או לא כמו שניתן לראות בתמונה הבאה :

האינטרס המרכזי של החברות בחלוקת הלוואות לעמיתים הוא שימור לקוחות. לקוחות שרוצים למשוך את כספי החיסכון מקבלים הצעה לקחת הלוואה, ובכך להימנע ממשיכת הכספים, מה שמאפשר לחברות להמשיך לגבות את דמי הניהול על כלל החיסכון. בנוסף, לקיחת הלוואה כזאת מקשה במידה מסוימת על הלווה לנייד את כספי החיסכון לחברה מתחרה.

איך זה עובד?

נשמח לתאם לכם שיחה / פגישת היכרות במשרדינו!

כתובתינו: שדרות ההסתדרות 72 , חיפה צ'ק פוסט – מול קניון לב המפרץ , קומה 2 .
טלפון: *6896 / 04-3013327
דוא"ל daniel-pitaron@outlook.co.il