משיכת כספי פנסיה ללא הפטרות

משיכת כספי פנסיה ללא התפטרות – חשוב לדעת

איתור כספים שהופרשו מעבודות קודמות

הלוואות כנגד קרנות הפנסיה

הפתרון למשיכת כספים ודאגה לעתיד

כיום ניתן לבצע משיכת כספים מקרנות הפנסיה שהופרשו מהעבודה הנוכחית, ללא צורך בהתפטרות או באישור המעסיק. לא בכל חברות הביטוח ואפיקי ההשקעה ניתן לבצע משיכה - אך אל חשש תמיד ניתן להתאים את הגדרות הקופה לצרכיכם האישיים כך שתתאפשר פעולת המשיכה

ראשית נציין כי קופות הפנסיה מיועדות לקבלת קצבה חודשית בעת גיל הפרישה ומטרתם להבטיח הכנסה גם בעת הגיענו לגיל זיקנה . במהלך החיים אנחנו נתקלים בבעיות כלכליות וזקוקים לכסף נזיל . הכסף שחסכתם בקרנות הפנסיה יכול להיות הפתרון שלכם , אך אם זאת כספי הפנסיה הם חשובים ויש לקבל החלטה כזאת בכובד ראש הראוי .
במידה והחלטתם כן לבצע משיכה אנו נמליץ על חסכון עתידי להחזרת הסכום הנמשך בכדי שתוכלו כן להבטיח עתיד כלכלי בטוח בגיל הפנסיה . לעוד פרטים ניתן לקרוא על התוכנית לעתיד כלכלי בטוח מאת קבוצת פתרון .

כספי ההפרשה לפנסיה מתחלקים לשני סוגים: הפרשות לתגמולים והפרשות לפיצויים. מה ההבדלים ביניהם, ומתי הם ניתנים למשיכה.
קופת הפנסיה מורכת משלושה חלקים: תגמולים עובד. תגמולים מעביד ופיצויים .
את רכיב הפיצויים ניתן למשוך רק לאחר סיום עבודה וקבלת טופס 161. לעומת זאת את רכיב התגמולים ניתן למשוך בכל עת ולשלם כ – 35% מס על פתיחת קופה שלא כדין.

חשוב לציין כי לא בכל אפיקי ההשקעה וחברות הביטוח ניתן לבצע משיכה כספים ללא התפטרות , בדיוק בשביל כך אנחנו כאן , בכדי להתאים את הגדרות הקופה לצרכים האישיים כך שתתאפשר משיכת הכספים . כמו כן אנו דואגים להמשך הפרשות תקינות והמשך עבודה רציפה .

יש לכם הקלה / פטור מתשלום מס הכנסה מכל סיבה שהיא ?
אנחנו נדאג לממש את זכותכם ככה שתקבלו ישירות את סכום המשיכה ללא הורדת מס הכנסה .
בנוסף לכך תמיד ניתן להגיש בקשה להחזר מס עבור כלל ההוצאות השנתיות בסוף השנה עבור כל השנה החולפת .

לסיכום את רכיב התגמולים ניתן למשוך לפני סיום העבודה להמשיך לעבוד ולהפריש כרגיל , וכספי הפיצויים ניתן למשיכה ללא מס אך ורק אחר סיום התקשרות עובד – מעביד .
חשוב לציין שחסכון הפנסיה הוא חשוב ואם בוחרים למשוך את הכספים , אז רק את הסכום הנרדש ולא מעבר . כמו כן לשאול לגבי הפתרון לעתיד כלכלי בטוח של חברתינו .

איך זה עובד?

נשמח לתאם לכם שיחה / פגישת היכרות במשרדינו!

כתובתינו: שדרות ההסתדרות 72 , חיפה צ'ק פוסט – מול קניון לב המפרץ , קומה 2 .
טלפון: *6896 / 04-3013327
דוא"ל daniel-pitaron@outlook.co.il