משיכת כספים מקרן פנסיה – שאלות ותשובות

משיכת כספים מקרן פנסיה

משיכת כספים מקרן פנסיה

קרן הפנסיה שלנו היא הביטוח לגיל הפרישה, ולמצבים שונים בהם כבר לא נוכל לעבוד כמו במצב של אובדן כושר עבודה או נכות.  כמו כן היא מהווה ביטוח למצב בו בעל הקרן נפטר- ומאפשרת למשפחתו להמשיך להתקיים בכבוד. הכספים שאנו מפרישים לקרן הפנסיה במהלך השנים מחושבים לקצבה חודשית יחסית קבועה אשר משולמת לנו כאשר הגענו לגיל המתאים או באחד המקרים שהוזכרו. כאשר אדם מעוניין לבצע משיכה של הכספים מקרן הפנסיה אך אינו עומד באחד מהקריטריונים המאפשרים לו לעשות זאת, עליו לקבל אישור מהמעסיק שלו ולבצע זאת בכפוף להסדרי המס וייתכן וישלם על כך מס.

ש: למה חשוב לחסוך לקרן פנסיה?

ת: קרן הפנסיה של העובד היא הביטוח שלו. בכל מצב בו לא יוכל להמשיך לעבוד ולפרנס את עצמו ואת בני משפחתו אותה קרן דואגת להעביר לו תשלום חודשי קבוע שיאפשר לו להמשיך להתקיים. במהלך השנים בו עבד אותו עובד וגם המעסיק שלו מפרישים סכום מסוים לאותה קרן פנסיה וסכומים אלה מומרים בבוא הזמן לקצבה חודשית.

ש: באילו תנאים ניתן לבצע משיכת כספים מקרן פנסיה?

כאשר אדם סיים את עבודתו אצל מעסיק מסוים והגיע לגיל פרישה הוא זכאי למשוך את הכספים מקרן הפנסיה. כמו כן במצבים של אובדן כושר עבודה, נכות שלא מאפשרת להמשיך לעבוד או פטירה של בעל הקרן. ישנם מצבים בהם העובד זקוק לכספים בטרם עת ולכן הוא יכול להגיש בקשה למשיכת כספים מקרן פנסיה. על מנת לעשות זאת עליו לסיים את עבודתו אצל המעסיק ולקבל את אישורו וכן לוודא שהוא מבצע את המשיכה בכפוף לתקנות של מס ההכנסה.

ש: איך משיכת כספים מקרן הפנסיה יכולה לפגוע בעובד?

עובד שמבצע משיכת כספים מקרן פנסיה ללא אישור המעסיק ומס ההכנסה או ללא עמידה בתנאים עלול לשלם מס בגובה 35% על פעולה המשיכה. כמו כן משיכת כספים מקרן פנסיה לפני הזמן יכולה לפגוע בכיסוי של הביטוח של הקרן ולהקטין את הסכום של הקצבה החודשית העתידית המיועדת לגיל הפרישה.

ש: אם העובד בכל זאת רוצה לבצע משיכת כספים מקרן הפנסיה?

אם העובד בכל מקרה רוצה לבצע משיכת כספים מקרן פנסיה אז הוא יכול לעשות זאת לאחר קבלת אישור המעסיק ובכפוף לתנאי מס ההכנסה. את הבקשה אפשר להגיש באופן ידני ולשלוח במייל או בפקס או להגיש אותה בצורה מקוונת. הבקשה מבוצעת דרך חברת הביטוח בה נמצאת קרן הפנסיה של העובד ויש להגיש אותה ביחד עם צילום ברור של תעודת זהות מעודכנת עם ספח ואישור ניהול חשבון בנק/צילום צ'ק. במידה וכל הטפסים תקינים הבקשה תטופל תוך ארבעה ימי עסקים.

ש: אני חושב להשתמש בחלק מקרן הפנסיה שלי בכדי לסייע לתזרים המזומנים כרגע. האם זה רעיון טוב?

ת: משיכת כספים מקרנות הפנסיה הנו עסק מורכב ולא תמיד פשוט. אנחנו לא יכולים לתת ייעוץ פיננסי בלי לשמוע את הצרכים שלך ולבדוק את הקופות אותם חסכת בחברות הביטוח וקרנות הנאמנות. אתה מוזמן להשאיר לנו את פרטיך בטופס כדי שנוכל להתחיל בתהליך הבירור.

בכל מקרה, לפני משיכת כספים מקרן הפנסיה חשוב לנסות ולברר את כל האפשרויות העומדות בפניך. ניתן להוציא הלוואה ע"ח קרן הפנסיה, להשתמש בשירותינו כדי לאתר חשבונות בנק/ ביטוחים נסתרים, למשוך את רכיב הפיצויים בלבד (בלי לגעת ברכיב התגמולים) ועוד. 

הבעיה העיקרית במשיכת כספים מקרן הפנסיה היא בפגיעה בביטחון הכלכלי שלך לאחר הפרישה לפנסיה. עם זאת, אנו מבינים ומכירים בכך שלעיתים אין ברירה אלא למשוך כספים מקרן הפנסיה, ומסייעים לכם לעשות זאת בתשלום מס נמוך ככל האפשר תוך הצגת תכנית חסכון עתידית בכדי להבטיח יציאה נוחה ובטוחה כלכלית לגמלאות. 

ש: חברת הביטוח אמרה לי שאני לא יכול למשוך כספים כי עדיין לא הגעתי לגיל פנסיה, האם זה נכון?

ת: זוהי אמירה מאוד מטעה הנאמרת לרבים מלקוחותינו ע"י חברות הביטוח שלהם. התשובה לשאלה היא לא, זה לא נכון. תמיד ניתן למשוך את כספי הפנסיה (בתשלום מס הכנסה בגובה של כ- 35%). 

הסיבה שחברות הביטוח יכולות להגיד את זה היא כי לרוב, כספי הפנסיה שלנו נמצאים במסלול פנסיוני שאינו מאפשר למשוך כספים. אולם ניתן בקלות רבה להחליף מסלול וכך לפתוח את הקרן למשוך ממנה כספים.

מומלץ לפנות למומחה שיעזור לכם לבחור את המסלול הטוב ביותר כדי להימנע כמה שאפשר מפגיעה בכספי הפנסיה ובתשואות.

ש: האם אני יכול למשוך את כספי התגמולים בלי לשלם מס לפני גיל פנסיה?

במידה והינך: 

 • אתה או מי ממשפחתך סובל מדרגת נכות מעל 75%
 • זכאי לסיוע בשל מיעוט הכנסות
 • גר ביישובי ספר
 • זכאי לנקודות מס מכל סיבה אחרת 

ייתכן ואתה יכול לקבל הקלה או אפילו פטור במשיכת כספים מקרן הפנסיה.

משיכת כספים מקרן הפנסיה – תהליך

אם אתם מעוניינים למשוך כספי פנסיה, הנה מה שאתם צריכים לעשות:

פנו אלינו בטופס יצירת הקשר באתר, מלאו פרטים מלאים ונציג יבדוק את זכאותכם, במידה ועברתם את שאלון הזכאות בהצלחה + קיבלתם חוזה התחייבות, שלמו את דמי הטיפול, אנו נעשה בדיקה מהירה של כל החסכונות הפנסיוניים שלכם ונחזור אליכם עם דו"ח מפורט המציג את כל האפשרויות העומדות בפניכם, ואת הפעולה שתבחרו, אנשי המקצוע ידאגו לבצע על הצד הטוב ביותר.

מה אנו מציעים?

סיוע, ליווי וייעוץ בנושאים:

 1. הלוואה כנגד הקופה בתנאי ריבית משתלמים
 2. משיכת כספי פיצויים מעבודות קודמות.
 3. בדיקת תיק ביטוחי בכל חברות הביטוח.
 4. משיכת כספי פנסיה ושליחת הפניות למס הכנסה.
 5. הסרת עיקולים וטיפול בהוצל"פ באמצעות עו"ד.
 6. הצגת תכנית כלכלית להתנהלות נכונה וביצוע חסכון לעתיד.
 7. פתיחות קופות גמל להשקעה ופתרון פנסיה בתנאים שלך. 
 8. ייעוץ משכנתאות. 

מובהר כי האמור באתר אינו מהווה שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

כן, אדם המעוניין לפדות את כספי התגמולים מקרן הפנסיה לפני הגיעו לגיל פרישה, חייב בתשלום מס של 35% על הסכום.
במקרים מסוימים בהם אדם זכאי לנקודות זיכוי משלל סיבות כמו מיעוט הכנסות, מגורים בישובי ספר, האדם או מי ממשפחתו הקרובה סובל מדרגת נכות מעל 75%, ייתכן והוא זכאי לקבל הקלה או אפילו פטור מלא מתשלום מס הכנסה.
זוהי אמירה מטעה הנאמרת לאנשים רבים על ידי חברות הביטוח שלהם, והיא אינה נכונה כל כך . תמיד ניתן למשוך את כספי הפנסיה. (בתשלום מס הכנסה). לרוב, הסיבה היא שכספי הפנסיה שלנו נמצאים במסלול פנסיוני שאינו מאפשר משיכת כספים, וניתן להחליף מסלול וכך לפתוח את קרן הפנסיה. בנוסף, מומלץ לפנות למומחה שיבחר עבורכם את המסלול הטוב ביותר כדי להימנע מפגיעה בכספים והתשואות.

מאמרים נוספים

מטבעות קבוצת פתרון

משיכות כספים מקרנות פנסיה

.

מטבע עציץ קבוצת פתרון

הלוואות כנגד נכסים

.

תיק קבוצת פתרון

ייעוץ משכנתאות

.

יד כסף קבוצת פתרון

הלוואות כנגד קרנות פנסיה

.

בדיקת זכאות להלוואה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

ספר קבוצת פתרון
small_c_popup.png

לבדיקת זכאות מהירה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

דילוג לתוכן