משיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס

משיכת כספי פנסיה

אחד הדברים החשובים ביותר שעלינו לעשות היום הוא לחסוך למחר. והחיסכון החשוב ביותר שעלינו לדאוג לו הוא חיסכון פנסיוני. חיסכון לקרן פנסיה שומר עבורנו את כל הכספים שאנו מפרישים במהלך שנות העבודה שלנו  (וכספים שהמעסיק שלנו מפריש גם הוא) לצורך תקופת הפנסיה. כאשר נפרוש לגמלאות ונסיים את העבודה שלנו, נוכל ליהנות מקצבה חודשית שתמשיך לדאוג לנו ביחד עם קצבת הזקנה של ביטוח לאומי. אך קיימים מקרים בהם אנשים מעוניינים לבצע משיכת כספי פנסיה לפני ההגעה לגמלאות מה שמחייב בדיקה של מסלול הקרן ותשלום מס של 35%. מתי ניתן למשוך את אותם כספים ומתי הם פטורים ממס?

משיכת כספי פנסיה – מתי נרצה לבצע זאת?

ישנם לא מעט מקרים בהם נרצה למשוך את כספי הפנסיה שלנו, ומן הסתם לא נהיה מעוניינים לשלם עליהם מס. במידה והגענו לגיל פרישה ואנחנו מעוניינים בקבלת הסכום כולו ללא קצבה חודשית או להמר (לבצע היוון) של יתרת הסכום מעבר לקצבה המזערית בחוק. וישנם מקרים בהם לא הגענו לגיל הפרישה אך אנחנו זקוקים לכספי הפנסיה שלנו מכיוון שהם המקור היחידי לכספים שנוכל לנצל. ההמלצה היא לבדוק את כל האופציות האפשרויות של הלוואות ופתיחת חשבונות חיסכון לפני שנוגעים בקרן הפנסיה שכן תשלום המס גבוה ומשיכת הכספים פוגעת בסכום הקצבה החודשית כאשר תגיעו בשעה טובה לגיל הפרישה.

מפרישים לחיסכון פנסיוני? זקוקים לכסף נזיל עכשיו? אנו יכולים לסייע לכם בהצגת כל האפשרויות למשיכת כספי פנסיה הפטורים מתשלום מס הכנסה.

הדבר הראשון שיש להבין לפני שנוגעים בכספי הפנסיה הוא שיש שני דרכים בלבד להצליח במשיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס:

1. משיכת כספי הפיצויים

כספי הפיצויים הם רכיב מההפרשות לקרן הפנסיה שאותו יכולים שכירים למשוך ללא תשלום מס לאחר תקופת סיום העסקה, משמע פיטורים.

למשיכת כספי הפיצויים עשויות להיות השלכות על גובה הקצבה העתידית של העובד בעת יציאתו לפרישה.

אם אתם מעוניינים במשיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס ובאיתור כספים שהופרשו מעבודות קודמות חשוב לעשות זאת בעזרת מומחים שיסייעו לכם בהתנהלות מול רשות המיסים ומול חברות הביטוח.

אנו יכולים לסייע לכם למשוך את כספי התגמולים מבלי להתפטר, בלי לקבל אישור מהמעסיק ובלי לפגוע במעסיק, ובמידה והנכם זכאים להקלה / פטור ממס הכנסה נעזור לממש את זכאותכם.

2. מימוש פטורים והקלות במשיכת רכיב התגמולים

במידה והנכם זכאים לפטור / הקלה בתשלום מס מכל סיבה שהיא אנחנו נסייע לכם לממש אותה
סיבות עיקריות : 

1. בעלי אחוזי נכות + למשפחה מקרבה ראשונה.

2. מיעוט הכנסות.

3. יישובי ספר. 

4. לצורך הוצאות רפואיות.   

5. אנשים הזכאים לנקודות מס מכל סיבה אחרת.

איך אנחנו עושים את זה?

בעת משיכת כספי הפנסיה, ניתן לגשת אל רשות המיסים ולבקש הקלות במס בהתאם לנקודות זיכוי אליהם אתם זכאים. לאחר קבלת אישור ממס הכנסה לגבי משיכת הכספים שולחים את ההפניה יחד עם טופס הפדיון.

משיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס ואיך זה עובד?

הממשלה מעוניינת להגן עלינו ולכן התנאים של מסלולי קרנות הפנסיה הם נוקשים וקשה לקבל אישור למשוך מהן כספים. כמו כן ישנו תשלום מ בגובה 35% על משיכה שלא כדין של כספי הפנסיה. למרות הרצון של הממשלה להגן עלינו בגיל זקנה ולוודא שתהיה לנו קצבה חודשית מזערית ישנה הבנה שישנם מקרים בהם יש צורך של אותו בעל קרן לבצע משיכה של כספי הפנסיה ולכן היא מאפשרת משיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס.

אלו המקרים בהם ניתן לבצע משיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס:

 • כאשר הגעתם לגיל פרישה ואתם מעוניינים למשוך רק את כספי הפיצויים שלכם לא תאלצו לשלם על כך מס.
 • כאשר הגעתם לגיל פרישה וסכום הקצבה החודשית שלכם עולה על סכום הקצבה המזערית (כלומר יש לכם סכום של יותר ממיליון שקלים בקרן הפנסיה שלכם) תוכלו לבצע היוון של שארית הסכום ולמשוך אותו כסכום חד פעמי ללא תשלום מס.
 • במידה והתחלתם לחסוך לפנסיה לפני שנת 2000 תוכלו לבצע משיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס של הכספים עד לאותה שנה ולהמיר את שאר הכספים לקצבת זקנה.
 • במקרים שבו האדם המבקש למשוך את כספי הפנסיה הוגדר על ידי הרשויות כאשם במצב של מסכנות והוא נזקק לכספים אלה יוכל לקבל אותם ללא תשלום המס.
 • משיכת כספי הפנסיה לפני הגעה לגיל פרישה כלומר ללא סיום עבודה תעשה אך ורק באישור המעסיק ובהגשת הטפסים הרלוונטיים. בכל שנה מגדיר מס הכנסה סכום תקרה מרבית- כל עוד הסכום שהעובד מבקש למשוך הינו סכום של משכורת אחת לשנה ולא עולה על סכום התקרה המרבית שנקבעה באותה שנה יוכל לבצע את המשיכה ללא תשלום מס.

 

אם אתם מעוניינים למשוך כספי פנסיה, הנה מה שאתם צריכים לעשות:

פנו אלינו בטופס יצירת הקשר באתר, מלאו פרטים מלאים ונציג יבדוק את זכאותכם, במידה ועברתם את שאלון הזכאות בהצלחה + קיבלתם חוזה התחייבות, שלמו את דמי הטיפול ואנו נעשה בדיקה מהירה של כל החסכונות הפנסיוניים שלכם ונחזור אליכם עם דו"ח מפורט המציג את כל האפשרויות העומדות בפניכם, ואת הפעולה שתבחרו, אנשי המקצוע ידאגו לבצע על הצד הטוב ביותר.

מה אנו מציעים?

סיוע, ליווי וייעוץ בנושאים:

 1. הלוואה כנגד הקופה בתנאי ריבית משתלמים.
 2. משיכת כספי פיצויים מעבודות קודמות.
 3. בדיקת תיק ביטוחי בכל חברות הביטוח.
 4. משיכת כספי פנסיה ושליחת הפניות למס הכנסה.
 5. הסרת עיקולים וטיפול בהוצל"פ באמצעות עו"ד.
 6. הצגת תכנית כלכלית להתנהלות נכונה וביצוע חסכון לעתיד.
 7. פתיחות קופות גמל להשקעה ופתרון פנסיה בתנאים שלך. 
 8. ייעוץ משכנתאות. 

 

מובהר כי האמור באתר אינו מהווה שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

כל אדם ששילם מס הכנסה במהלך השנה, בסוף השנה בוחנים את סך מס ההכנה ששילם לעומת מס ההכנסה שהיה צריך לשלם. ולפי נקודות הזיכוי אותו אדם עשוי לקבל את החזר המס.
ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד 6 שנים אחורה, כמובן שאנחנו ממליצים לטפל בהחזר המס לעיתים קרובות יותר כדי לא לאבד טפסים חשובים. ובמקרה של בעיה, נשמח לעמוד לשירותכם!
במידה ובחרתם להיעזר בשירותנו להחזרי מס, נציין כי תשלום המס משתנה מאדם לאדם, והינו על בסיס הצלחה בלבד.

מאמרים נוספים

מטבעות קבוצת פתרון

משיכות כספים מקרנות פנסיה

.

מטבע עציץ קבוצת פתרון

הלוואות כנגד נכסים

.

תיק קבוצת פתרון

ייעוץ משכנתאות

.

יד כסף קבוצת פתרון

הלוואות כנגד קרנות פנסיה

.

בדיקת זכאות להלוואה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

ספר קבוצת פתרון
small_c_popup.png

לבדיקת זכאות מהירה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

דילוג לתוכן