משיכת כספים מעבודות קודמות

ישנן המון סיבות לעזוב מקום עבודה ולעבור למקום עבודה חדש, אבל הכי חשוב לעשות זאת בצורה נכונה. כאשר מתחילים עבודה חדשה אתם דואגים לעשות זאת בצורה הטובה והיעילה ביותר ולכן חשוב שגם תסיימו את העבודה הקודמת באותה צורה. אחד הדברים היותר חשובים שאנשים שוכחים לעשות, זה לברר לגבי כספים מעבודות קודמות שמגיעים לכם ולא ידעתם עליהם.
הגיע הזמן שתדעו אילו אופציות של כספים אבודים יש לכם וכיצד ניתן להוציא אותם.

הכסף שלכם –  כספים מעבודות קודמות

אף מעביד ואף עסק, בעיקר אם עזבתם אותו ועברתם הלאה לחברה אחרת- לא ירדוף אחריכם להעביר לכם כספים שמגיעים לכם.
גם אם הכספים ישבו בחשבון שנים מבלי שאף אחד יגע בהם, עד שאתם לא תאתרו אותם ותדרשו אותם- הם פשוט יחכו לכם בסבלנות. לכן, אם החלטתם שאתם עוזבים את מקום העבודה שלכם, אחד הדברים שעליכם לבצע הוא לוודא שאין לכם כספים מעבודות קודמות שאתם יכולים להעביר לחשבונות החדשים שלכם בחברה הנוכחית.

חסכונות וקרנות

במידה ועבדתם במקום מסוים זמן מה, סביר להניח שהתחלתם לחסוך לקופת הפנסיה שלכם וגם המעסיק שלכם התחיל לעשות זאת. כמו כן יש סיכוי שיש לכם גם הפרשות קבועות לקופות גמל וקופות חיסכון שונות, וביטוחים כמו ביטוח מנהלים וכדומה. במקרה שאתם מעוניינים להמשיך באותם החסכונות והקרנות יש לבדוק דרך החברה החדשה שעברתם אליה אם זה אפשרי להמשיך את ההפקדות לשם, ובמידה ולא, אם פותחים חיסכון חדש ואין אפשרות להעביר את הכספים בין החסכונות השונים, לבדוק את האפשרות לבצע משיכה מאותם חסכונות. לא משנה איזו אופציה תבחרו- חשוב שתדעו שיש לכם את החשבונות האלה.

כספים מעבודות קודמות – פיצויים

במידה והחלטתם להתפטר או לעזוב את מקום העבודה הקודם שלכם ייתכן ומגיעים לכם פיצויים. אם אתם אכן זכאים לאותם כספי פיצויים אתם יכולים למשוך אותם מרגע העזיבה ועד ארבעה חודשים לאחר העזיבה את מקום העבודה על ידי הגשת טופס אישור שחרור כספים מהמעסיק וטופס 161. במידה ועברו כבר ארבעה חודשים ויותר מזמן העזיבה- אין צורך בטופס אישור שחרור כספים מהמעסיק אבל עדיין יש צורך בטופס 161. 

כספים מעבודות קודמות – החזר מס

בכל שנת מס מחושב התשלום החודשי של מס ההכנסה שעליכם לשלם מראש לשנת המס. במידה ועזבתם מקום עבודה ועברתם למקום אחר במהלך שנת המס, או שלא עבדתם כמה חודשים בזמן החלפת העבודות- ייתכן ושילמתם סכום מס גבוה יותר ממה שהייתם צריכים לשלם. במקרה כזה אתם יכולים לבדוק זכאות להחזר מס- כאשר אתם מגישים את הבקשה אתם מציינים את הפרטים של העבודה הקודמת ושל זו הנוכחית וייתכן שבסוף שנת המס יתגלה שמגיע לכם החזר.

הוצאת כספי פנסיה ללא תשלום מס

בכדי לבצע הוצאת כספי פנסיה ללא תשלום של מס ותוך כדי ניצול מקסימלי של כל הזכויות המגיעות לכם ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע. בצורה כזו תדעו בדיוק כמה מגיע לכם, אילו טפסים יש למלא ואיך למלא אותם נכון וכמובן- באילו מקרים אתם רשאים להוציא את הכספים ללא תשלום מס.

משכורת לכל שנת עבודה – כספי הפנסיה שלכם מתחלקים לכספי פיצויים ולכספי תגמולים. את כספי הפיצויים תוכלו להוציא לאחר סיום העבודה, כסכום חד פעמי לפני שהגעתם לגיל הפרישה בגובה של משכורת אחת לכל שנת עבודה. במידה ולא עברתם את התקרה המקסימלית לאותה שנת מס (בשנת 2021 התקרה הינה 12420 ₪ ) הסכום יהיה פטור ממס.

טופס 161 – לאחר סיום עבודה במקום העבודה שלכם תוכלו להגיש בקשה של הוצאת כספי פנסיה- המרכיב של הפיצויים ביחד עם טופס 161 ואישור מהמעסיק על שחרור הפיצויים. במידה ועברו ארבעה חודשים מיום סיום העבודה לא תצטרכו להציג אישור אך כן תידרשו לטופס 161. ללא טופס זה תאלצו לשלם מס בגובה 47%

משכורת מינימום במידה ואתם בעלי משכורת מינימום תוכלו לבצע מבחן הכנסות ואם תעמדו בו תקבלו אישור לבצע הוצאת כספי פנסיה ישירות מחברת הביטוח.

מצב מסכנות – מס הכנסה הגדיר בחוק מצב מסכנות שאם אדם מסוים נמצא בו הוא יכול לבצע הוצאת כספי פנסיה עם פטור מלא ממס. מצב המסכנות הינו מצב בו העובד משתכר פחות משכר המינימום על פי חוק ויש לו ילדים מתחת לגיל שמונה עשרה. 

מקרה של נכות – במידה ואיבדתם את היכולת לעבוד ומצבכם הוגדר כאובדן כושר עבודה תוכלו לבצע הוצאת כספי פנסיה- מרכיב התגמולים ללא תשלום מס וללא הגבלה של סכום המשיכה.

מקרה של הוצאות רפואיות הכרחיות (לא כולל טיפולי שיניים) – במידה ואתם נדרשים בהוצאות רפואיות רבות הכוללות אשפוזים חוזרים, בדיקות , ציוד עזר ותרופות- תוכלו לבצע הוצאת כספי פנסיה לצורך תשלום על אותם הוצאות ללא תשלום מס. במידה וחברת הביטוח תזכה אתכם על הוצאות האלה הם יורדו מהסכום שתוציאו מהחיסכון.

חיסכון עד שנת 2000 במידה וכספי הפנסיה שלכם הופקדו עד לשנת 2000 תוכלו לבצע הוצאת כספי פנסיה ללא תשלום מס אך עליכם לעמוד באחד מהתנאים הבאים- החלטתם להפוך להיות עצמאיים, התחלתם עבודה חדשה שבשנה הראשונה לא הפרישה לכם לקרן הפנסיה או שלא עבדתם במשך חצי שנה ויותר.

חשבון קטן – תשמחו לגלות שבמידה ויש לכם חשבון פנסיה לא פעיל שיש בו סכום כולל שלא עולה על 8000 ₪ אז הוצאת כספי פנסיה ממנו אפשרית ללא תשלום מס שכן מדובר בחשבון קטן. יש לשים לב שמדובר בקופות גמל או קרנות פנסיה ותיקות בלבד.

מה אנו מציעים?

סיוע, ליווי וייעוץ בנושאים:

  1. הלוואה כנגד הקופה בתנאי ריבית משתלמים.
  2. משיכת כספי פיצויים מעבודות קודמות.
  3. בדיקת תיק ביטוחי בכל חברות הביטוח. 
  4. הסרת עיקולים וטיפול בהוצל"פ באמצעות עו"ד.
  5. הצגת תכנית כלכלית להתנהלות נכונה וביצוע חסכון לעתיד.
  6. פתיחות קופות גמל להשקעה ופתרון פנסיה בתנאים שלך.
  7. ייעוץ משכנתאות.

לפרטים נוספים אנא מלאו את שאלון הזכאות כאן למטה או השאירו פרטים במקומות השונים באתר, ונציג מטעם קבוצת פתרון יחזור אליכם בהקדם.

 

מובהר כי האמור באתר אינו מהווה שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

כן, ניתן למשוך את כספי הפיצויים ממקום עבודה קודם.
במקרים מסוימים בהם אדם זכאי לנקודות זיכוי משלל סיבות כמו מיעוט הכנסות, מגורים בישובי ספר, האדם או מי ממשפחתו הקרובה סובל מדרגת נכות מעל 75%, ייתכן והוא זכאי לקבל הקלה או אפילו פטור מלא מתשלום מס הכנסה.
במידה ואתם זכאים למשיכת כספי הפיצויים מעבודה קודמת, תוכלו למשוך אותם עד ארבעה חודשים לאחר עזיבת מקום העבודה ע"י הגשת טופס אישור שחרור כספים מהמעסיק וטופס 161.

מאמרים נוספים

מטבעות קבוצת פתרון

החזרי מס

.

מטבע עציץ קבוצת פתרון

הלוואות כנגד נכסים

.

תיק קבוצת פתרון

ייעוץ משכנתאות

.

יד כסף קבוצת פתרון

הלוואות כנגד קרנות פנסיה

.

בדיקת זכאות להלוואה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

ספר קבוצת פתרון
דילוג לתוכן