מציאת יועץ משכנתאות

בחירת יועץ משכנתאות וחיסכון בהוצאות

אחד הגופים העיקריים מהם לווים משכנתא כאשר רוצים לקנות בית הוא הבנק. כחלק מהשירותים שהבנק מעמיד בפנינו הוא מציע לנו ייעוץ משכנתאות. אותו יועץ, תפקידו לעבור יחד עם הלקוח על התנאים המוצעים לו ולסייע בלקיחת משכנתא בצורה יעילה וברורה. אבל וזה אבל חשוב במיוחד- יש לזכור שמדובר ביועץ שתפקידו קודם כל להיות נציג של הבנק. לכן מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות חיצוני, יועץ משכנתאות שיחסוך לכם הוצאות, יחשוב על טובתכם ולא על רווחיות הבנק.
השאלה היא היכן נמצא כזה יועץ?

יועץ משכנתאות – דמות חשובה מאוד בתהליך

התפקיד של יועץ המשכנתאות הוא לייצג אתכם אל מול הגוף ממנו אתם לוקחים את המשכנתא, כאשר ברוב המקרים מדובר בבנק. הוא מודע לתחרות שבשוק ויודע כיצד להביא לכם תמהיל משכנתא עם המחירים והעמלות הטובות ביותר, תמהיל מותאם אישית עבורכם כדי לסייע לכם לעמוד בתשלומים ולא למצוא את עצמכם עוד כמה שנים מנסים להבין איך לקחתם כזו הלוואה. כדי לסמוך על איש המקצוע שבחרתם, שידע לחסוך לכם הוצאות ולהביא לכם הצעה אטרקטיבית לאחר השוואת נתונים ובדיקת השוק, עליכם להיות בטוחים שאתם בוחרים יועץ משכנתא מומלץ ואמין.

איך נמצא יועץ משכנתאות שיחסוך בהוצאות ונוכל לסמוך עליו?

שוק יועצי המשכנתאות הוא גדול ויש בו לא מעט אנשי מקצוע המתגאים בתואר. אין גוף שמאגד או מאחד אותם ולכן חשוב לבדוק היטב את מי אתם שוכרים, שהוא אכן מקצועי ואמין ושלא תמצאו את עצמכם חותמים על עסקה גרועה שלא ניתן לשנות או לבטל רק בגלל איש מקצוע שלא מכיר את העבודה כמו שצריך.

כדי לבחור יועץ משכנתאות מקצועי, אמין שאפשר לסמוך עליו יש מספר שאלות ובדיקות שעלינו לבצע:

השאלה הראשונה שיש לשאול היא היכן אותו יועץ קיבל את ההכשרה שלו להיות יועץ משכנתאות. האם יש לו עבר וניסיון בתחום הפיננסי? האם למד קורס יועץ משכנתאות במוסד ידוע?

השאלה השנייה היא- כמה שנים אותו יועץ משכנתאות עובד בתחום. כמו בכל תחום- כמה שיותר ניסיון וותק מהווים יתרון. אם יועץ המשכנתאות רק סיים אתמול קורס מזורז או אפילו אין לו ניסיון בתיק אחד לא בטוח שהוא מתאים לטפל בתיק שלכם.

השאלה השלישית שיש לשאול היא שאלה פרקטית לגבי ההצעה עצמה- מה אתה יכול להציע לי? הרי בסופו של דבר אף יועץ לא יוכל להתחייב או להבטיח סכום מסוים מראש או הנחה מסוימת, אלא רק לתת תמונה כללית וכמה שיותר ברורה עם טווחי מחירים. אם יועץ המשכנתאות שלכם משתמש במילים כמו "מתחייב" או "מבטיח" זה כבר סימן לא טוב. המשק לא יציב לאורך זמן, שוק הנדל"ן והשוק הפיננסי משתנים בהתאם ולכן על יועץ המשכנתאות להיות מוכן להציע לכם את ההצעה המתאימה והנוחה ביותר לזמן בו אתם מתכננים לקחת את המשכנתא.

לאחר השאלות האלה יש לבקש לקבל שמות ומספרי התקשרות ללקוחות ששכרו את שירותיו והיו מרוצים. תוכלו לשאול אותם שאלות שלא נעים לכם לשאול ישירות את היועץ. אל תסתפקו בתיוגים ברשת החברתית או מכר שהמליץ- בקשו לדבר עם לקוחות שעברו את התהליך במלואו ויוכלו לספק לכם מידע לפני שתקבלו את ההחלטה.

מה אנו מציעים?

סיוע, ליווי וייעוץ בנושאים:

  1. הלוואה כנגד הקופה בתנאי ריבית משתלמים.
  2. משיכת כספי פיצויים מעבודות קודמות.
  3. בדיקת תיק ביטוחי בכל חברות הביטוח.
  4. הסרת עיקולים וטיפול בהוצל"פ באמצעות עו"ד.
  5. הצגת תכנית כלכלית להתנהלות נכונה וביצוע חסכון לעתיד.
  6. פתיחות קופות גמל להשקעה ופתרון פנסיה בתנאים שלך. 
  7. ייעוץ משכנתאות. 

מובהר כי האמור באתר אינו מהווה שיווק השקעות ו/או ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק כאמור ו/או ייעוץ מס, בכפוף להוראות הדין והמתחשבים בנתונים ובצרכים הייחודיים של כל אדם.

תוכן עניינים

שאלות נפוצות

יועץ משכנתאות מייצג אתכם אל מול הבנק, ומציע לכם תמהיל משכנתא מותאם אישית עבורכם, בעל המחירים והעמלות הטובות ביותר.
בכדי לדעת זאת, נברר היכן היועץ קיבל את הכשרתו, האם יש לו ניסיון עבר בתחום הפיננסי, וכמה שנים הוא עובד בתחום. כמובן שיותר ותק וניסיון יעידו על אדם מקצועי יותר.
ישנם שלל מסלולי משכנתא, וכל מסלול עשוי להיות טוב עבורי, אך פחות טוב לאדם אחר. לכן, לכל אדם מסלול המותאם לצרכיו האישיים.

מאמרים נוספים

מטבעות קבוצת פתרון

החזרי מס

.

מטבע עציץ קבוצת פתרון

הלוואות כנגד נכסים

.

תיק קבוצת פתרון

ייעוץ משכנתאות

.

יד כסף קבוצת פתרון

הלוואות כנגד קרנות פנסיה

.

בדיקת זכאות להלוואה

כנגד נכס / מקופות הפנסיה / מחברות הבנקים

ספר קבוצת פתרון
דילוג לתוכן